En Uygun İnternet | Sizin İçin

internet hız testi

internet hız testi 

internet hız testi
internet hız testi

internet hız testi servis sağlayıcıya göre fark göstermeksizin bulunduğunuz lokasyona bağlı internet hızını gösterir. Bilgisayarınızın kablosuz bağlı olması, bir çok programın açık olması vb bilgisayarın hızını etkileyecek durumlar hızınızı düşük göstererek hız testi olumsuz etkileyebilir.

internet paketi satın aldığınızda size sunum yapan müşteri temsilcisi 16 mbps’ e kadar der buradaki “e kadar” sözü aslında alabileceğiniz hızın garanti olmadığı ve maksimum hızınızın 16 Mbps olduğunu belirtir.

 

 

 

  • Hemen internet başvurusu yapmak için irtibat bilgilerinizi bırakabilirsiniz…

.İnternet Hız Testi Sonuçlarına göre yapılması gerekenler.

internet hız testi yaptığınızda hızınız gerektiği kadar verimli değilse öncelikli olarak modeminizi ısınmalara karşı kontrol etmiş olmak veya iç tesisata ait kabloların fazla ek olmadan modeminize geliyor olduğunu bilmelisiniz. bu durumların netlik kazanması halinde hız testiniz 3 mbps in altında ise adil kullanım kotanızın dolup dolmadığını kontrol etmelisiniz. tüm bu kontrollerden sonra adsl hız testi düşük sonuçlar veriyorsa internet servis sağlayıcınıza durumu ileterek internetinizin hızını müşteri hizmetlerinden de test edip arıza olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Download Nedir? 

interneti  kullanırken görüntülediğimiz her türlü bilgi bir veridir. download ise bu verileri elde ederken bize iletilen akış kısmıdır.bu veri indirmek anlamında kullanılır. Örn; bir web sitesini görmek için sitenin adresini adres çubuğuna yazarsınız ve tarayıcınız o sayfadaki tüm görüntü, metin ne varsa sesleri bilgisayarınıza indirir, kısaca “download” eder. bu size gelen verilerdir

Upload Nedir?

Upload ise veriyi karşı tarafa aktarmak buda gönderdiğiniz bir komutun karşı web sitesine akış yoludur. kısaca facebook sayfanıza resim yüklüyorsanız buna resmi upload ediyorsunuz diyebilirsiniz.

Megabit Nedir ?

megabit ise bu veri akış yolunun hızıdır gelen hız download hızı giden hız ise upload hızı olarak tabir edilebilir. internet hızınızı ölçtüğünüzde olması gereken internet hızı paketinize göre değişir.

 

İnternet Hızım Normal mi?

internette hızın en çok ihtiyaç olduğu yer video izlerken olan zamandır. video izlemeye yetecek hız ise 5mbps download 1 mbps upload hızıdır. İnternet paketinizin 16 mbps ADSL olduğunu farz edelim evinizin santrale olan uzaklığına göre bu hız aradaki mesafeden dolayı size gelene kadar 10 hatta 6 veya 7 Mbps e kadar düşebilir.

 

 

 

 

 

 

 

düzenle

SAMPLE COLOR

Please read our documentation file to know how to change colors as you want

ARKA PLAN RENGİ

BACKGROUND TEXTURE